Poľnohospodárska technika

GPS Monitoring
Pre agrosektor máme v ponuke špecializované riešenia, ktoré okrem sledovania výkonov stroja zabezpečia aj záznam o spotrebe PHM. Klasické aj elektronické prietokomery spolu plavákom, či pokročilým hladinomerom poskytnú dokonalý prehľad o spotrebe, tankovaní, a odhalia krádeže. Tieto systémy dokážeme rozšíriť o klávesnicu pre zadávanie činností a identifikáciu vodiča. Novinkou sú aktívne TAGy, ktoré umožňujú identifikovať náradie plne automaticky, vrátane rozlíšenia pracovnej a prepravnej polohy.

Používame niekoľko druhov zariadení, podľa potrieb zákazníka. Pre základný monitoring stačí GPS jednotka VT10, s rozlíšením súkromnej/služobnej jazdy a s možnosťou identifikácie šoféra. Pre jednoduchú inštaláciu zvoľte OT10. Pripája sa do OBD2 zásuvky a je kompatibilný vačšinou nových vozidiel. Cez diagnostickú zásuvku navyše číta údaje o otáčkach motora, hladine paliva a počíta aj množstvo spotrebovaného paliva. Pre profesionálne riešenie doporučujeme GPS jednotku VT300 a maximálnymi možnosťami rozšírenia, ktoré pokrýva: presné meranie spotreby PHM, CANBUS, tachograf, bezdrôtové príslušenstvo, identifikácia šoférova cez RFID/Dallas/2.4Ghz keyfob, zadávanie činností, prepojenie s navigáciou a iné … detailné info o naších aplikáciach nájdete na tomto webe.

  • nepretržitý monitoring pohybu vozidiel v celej EU cez webový prehliadač, alebo v mobilnom telefóne
  • kniha jázd generovaná v reálnom čase, vo formátoch EXCEL, PDF, alebo prehľadné tabuľky na email
  • archivácia Vašich záznamov na našich serveroch až po dobu 5 rokov, staršie záznamy na vyžiadanie

 

Ak už máte vo svojom vozidle inštalovaný hladinomer od iného dodávateľa a chcete ho naďalej používať, neváhajte nás kontaktovať. Dokážeme k našim GPS jednotkám pripojiť, takmer akýkoľvek dostupn7 hladinomer od MESIT, GX solutions, MRI, Wagencontrol a iných – cez ľubovoľné rozhranie: RS232, RS485, analóg, odpor alebo CANBUS. Žltá linka na nasledujúcom obrázku vyznačuje rozptyl najbežnejšej analógovej sondy. Plaváky na strojov kategórie EURO6 sú však už technologicky natoľko vyspelé, že žiadny hladinomer netreba používať! Viac info: meranie spotreby PHM na traktoroch cez CANBUS.

Meranie spotreby PHM

Nasledujúci graf prezentuje výsledky s naším linearizovaným CANBUS riešením na súčasnom traktore JOHN DEERE r.v. 2015 (možné nasadiť aj na stroje v záručnej dobe!). Dokážeme na moderných strojoch zabezpečiť omnoho presnejšie meranie hladiny a spotreby paliva, ako pri konvenčných mechanických systémoch. Hlavne na strojoch kategórie EURO 6 je vyšší štandard skutočným prínosom. Nasledovné grafy dokumentujú spotrebu 705 litrov paliva traktorom JOHN DEERE 8330. Plavákový systém zaznamenal 704.1 litrov a elektronický prietokomer 706.3 litra. Presnosť je neuveriteľných 0.1%. Kúzlo spočíva v spôsobe výpočtu spotrebovaného paliva a efektivite algorytmov kontrolujúcich „pretankovanie“, tankovanie a úbytok (krádež) paliva. Spriemerovanie údajov vzorkovaných vo vysokom rozlíšení zabezpečí riadiaca jednotka traktora, alebo náš CANBUS modul.

Pre poľnohospodárov v rastlinnej aj živočíšnej výrobe poskytujeme aj špeciálne služby agronomickej evidencie v spolupráci so spoločnosťou SKEAGIS s.r.o. Systém je schopný evidovať, editovať a reprezentovať dáta z pohľadu STROJ / PARCELA / PLODINA. SKEAGIS s.r.o. zabezpečuje pokročilú – nelineárnu kalibráciu hladinomerov a plavákov, evidenciu dochádzky pracovníkov, záznam činnosti parcele, identifikáciu náradia a šoféra na základe čoho vypracuje podklady pre mzdy alebo krížové kontroly.

Galéria obrázkov z našich montáží GPS agro techniky

Máte záujem o tento GPS produkt?
Možnosti